Varex Egzoz
Varex Egzoz

Varex Egzoz

Varex Egzoz

Varex Egzoz

Açıklamalar

İngilizcede “variable exhaust” teriminin kısaltılması olan varex, sesi değiştirilebilen egzoz türüdür. Aracın egzoz sisteminde yapılan değişiklikler ile araçtan daha fazla ses çıkması sağlanır. Egzoz sistemini kontrol eden bir uzaktan kumanda ile egzoz sesi istenildiği zaman kısılabilir istenildiği zaman artırılabilir. Araçlarını modifiye etmeyi sevenler arasında oldukça popüler bir egzoz sistemidir.

Varex egzoz montajı, egzozcular tarafından gerçekleştirilir. İlk olarak aracın fabrika çıkışı egzoz sistemi sökülür ve yerine uzaktan kumanda sistemiyle birlikte varex egzoz montajı yapılır. Sistem motordan susturucuya kadar toplamda iki ya da üç boru ile kurulur.

Varex Egzoz Nasıl Çalışır?

Varex egzoz çeşitleri aslında sesli ve sessiz olmak üzere iki farklı kullanım moduna sahiptir. Sessiz modda aracın egzozundan dışarı fazla gürültü yayılmaz. Sesli modda ise dışarıya normalden çok daha fazla egzoz sesi verilir. Bu esnada aslında egzoz gazlarının önündeki engel kaldırılır ve serbest bir biçimde dışarı verilmesi sağlanır. Böylelikle gaz çıkışı sırasında normalden daha fazla ses elde edilmiş olur.

Varex Egzoz Kullanımı Yasak Mı?

Aracın egzoz sesinin belirli bir desibeli geçmemesi gerekir. Bu kurala uyulmaması durumunda trafik cezası ile karşılaşılmaktadır. Bu cezanın bedeli her yıl değişiklik gösterir. Varex egzoz sistemi kapatılabildiği için denetlemelerde fark edilmesi zordur. Ancak fark edilmesi ya da aracın egzoz sesinin belirlenen seviyeden yüksek olması durumunda varex egzoz cezası kesilir.

Öneri

  1. Varex Egzoz sesi  dinleme
  2. Varex Egzoz sesi dinleme
  3. Varex Egzoz sesi dinleme
  4. Varex Egzoz sesi dinleme
  5. Varex Egzoz sesi dinleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir